Členská sekce

Tento panel obsahuje odkazy pouze pro členy Aeroklubu Rakovník a vyžaduje přihlášení.

Prihlaseni

Open

Web kamera

 

Podporují nás

Aeroweb.cz - Server pro piloty a zájemce o létání
Czecom bez podkladu3
murako
str kraj
bakalar small
Procter Gamble logo small
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bezmotorový výcvik GLD

Výcvik pilota kluzáků SPL/GLD

Aeroklub Rakovník nabízí výcvik pilota kluzáku SPL/GLD. Jedná se o mezinárodně uznávanou licenci vydanou Úřadem pro civilní letectví ČR. Základní výcvik je prováděn na dvoumístném typu Grob G-103 Twin Astir dle platných výcvikových osnov. Samotný výcvik sestává z výuky teorie během zimních měsíců a následného praktického výcviku. Výcvik lze podle domluvy zahájit kdykoli v průběhu roku. Výcvik do pilotních zkoušek trvá přibližně jeden rok v závislosti na schopnostech a časových možnostech žáka. Celkově základní výcvik vyjde na cca 25 000 Kč, přičemž finanční úhrada probíhá průběžně za odlétané hodiny. Teoretická výuka je bezplatná.

vycvik 01

Proč absolvovat výcvik u nás?

Stanete se součástí kolektivu nadšených lidí, pro které létání představuje nejen sportovní vyžití, ale také možnost účastnit se pestrého klubového života.

Co musíte splňovat pro zařazení do výcviku?

Věk alespoň 14 let

Co vás čeká po absolvování základního výcviku?

Po základním výcviku následuje takzvaný pokračovací výcvik, během kterého již pilot s platnou licencí SPL/GLD dále rozvíjí své schopnosti pod vedením instruktorů a je mu umožněno přeškolit se na jednomístné větroně vhodné pro sportovní létání. Po absolvování pokračovacího výcviku je pilot zařazen do výcviku sportovního, ve kterém může libovolně realizovat své letecké ambice, jak sportovní, tak také rekreační.

Facebook Like

Aeroklub na Facebooku